Podziękowania

                                                                                                       Kościan, 13 lipca 2020r.

 

 

 

 

                                                                                 Szanowni Państwo!

 

 

           Tak się składa, że dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem mojej pracy zawodowej. Od jutra będę w gronie moich starszych koleżanek emerytek.

          Chciałam w tym szczególnym dniu jeszcze raz podziękować moim kochanym współpracownikom, pracownikom Starostwa Powiatowego w Kościanie oraz powiatowych jednostek organizacyjnych, wszystkim służbom i instytucjom, z którymi miałam przyjemność działać na rzecz naszej małej społeczności lokalnej. Dzięki wam stawałam się mądrzejszym, lepszym człowiekiem i mogłam realizować się w pracy zawodowej.

           Wyrazy szacunku i uznania kieruję w stronę rodzin zastępczych, mam Was wszystkich w swoim sercu i zachowam w pamięci wszystkie wspólnie spędzone chwile. Bez was świat byłby gorszy, a wiele dzieci nie doświadczyłoby ciepła ogniska domowego. W mojej pamięci są również wszyscy młodzi ludzie, którzy opuścili pieczę zastępczą i zaczynają swoje dorosłe, samodzielne życie. Niech ono będzie szczęśliwe!

           Myśli kieruję również ku osobom niepełnosprawnym i chcę podziękować za waszą cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ nie zawsze jesteśmy wstanie sprostać waszym potrzebom. Nie wynika to z braku wrażliwości po naszej stronie, ale z zupełnie prozaicznych powodów, które Państwo znacie.

           Dziękuję również organizacjom pozarządowym, z którymi dane mi było współpracować. Zawsze podziwiałam wasz entuzjazm i zaangażowanie w działalność społeczną, dla samorządów jesteście nieocenioną pomocą w realizacji ustawowych zadań.

          

         Przez 21 lat pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie spotkałam wielu wspaniałych ludzi, życzliwych, bezinteresownych, gotowych nieść pomoc. Dziękuję Wam wszystkim z całego serca i życzę Wam samego dobra na wszystkie kolejne dni, ale przede wszystkim zdrowia, abyście mogli realizować swoje życiowe plany. W mojej pamięci pozostaną dobre wspomnienia i mam nadzieję, że Państwo też będziecie mnie dobrze wspominać.

 

                                                                                                                                        Z poważaniem

                                                                                                                                  Małgorzata Przybyła